هم‌اندیشی اقتصاددانان، نویسندگان و فرهنگ‌سازان

هم‌اندیشی اقتصاددانان، نویسندگان و فرهنگ‌سازان
«ادبیات و اقتصاد آزادی: نظم خودجوش فرهنگ» عنوان کتابی است به قلم چند اقتصاددان و فیلسوف اقتصادی در دانشگاههای معتبر آمریکا و اروپا که در چند سال گذشته موجب رواج تلقی‌های تازه در ذهنیت اقتصاددانان و نویسندگان و فرهنگ‌سازان نسبت به یکدیگر شده است. این کتاب اخیرا با ترجمه سلما رضوان‌جو دانش‌آموخته ادبیات انگلیسی و ویراستاری علی سیاح دانش‌آموخته فلسفه هنر توسط انتشارات دنیای اقتصاد منتشر شده است.
آنگونه که ویراستار انگلیسی کتاب نوشته است این کتاب «نخستین تحقیق سازمان یافته درباره نسبت اقتصاد با ادبیات» است که از نمونه‌های درخشان پژوهش‌های میان‌رشته‌ای به‌شمار می‌رود. 
در مقدمه ناشر فارسی کتاب آمده است: «مطالعه این کتاب نشان می‌دهد هدف اولیه و بنیادی علم اقتصاد-دست‌کم از منظری که در این کتاب معرفی شده- ، آموزش مهارت‌های کسب پول نیست؛ بلکه تبیین فلسفه‌ای روشن درباب کنش‌های بشری و نشان دادن درونمایه‌های فلسفی و هنری کردارهای آدمی است که در داد و ستد و بازار متبلور و بازنموده می‌شود. چنین دانشی به زندگی انسان معنا می‌بخشد و عناصر مشروعیت‌بخشی به آزادی او را کشف می‌کند. بنابراین کتاب «ادبیات و اقتصاد آزادی» را می‌توان اثری دانست که تلاش می‌کند گسست میان «ثروت‌آفرینی و معناآفرینی » را که نوعا مفاهیم معارض انگاشته می‌شوند پر کند، و بالطبع باب همنشینی نقادانه عوالم ماده و معنا را بگشاید و امکان‌هایی تازه برای گفتگوی فیلسوفانه میان اقتصاددانان، نویسندگان و هنرمندان، فراهم آورد.»

ادبیات و اقتصاد آزادی
نظم خودجوش فرهنگ 
مولف: پل ای. کانتور و استفن کاکس 
ترجمه سلما رضوان‌جو 
ویراستار: علی سیاح 
قطع وزیری / ۵۹۸ صفحه 
شابک : ۰-۹۹-۷۱۰۶-۶۰۰-۹۷۸

افزودن دیدگاه جدید

تصویر امنیتی
نوشته عکس را در کادر زیر وارد کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎