چاپ دوم دو کتاب موسی‌ غنی‌‌نژاد خبر مهر شد

چاپ دوم دو کتاب موسی‌ غنی‌‌نژاد خبر مهر شد

به گزارش خبرنگار مهر انتشارات دنیای اقتصاد دو کتاب از موسی غنی‌نژاد اقتصاد‌دانان و استاد دانشگاه را با عنوان «آزاد سازی و عملکرد اقتصادی» و «اقتصاد به روایت دیگر» را برای دومین نوبت منتشر کرد.
کتاب «اقتصاد به روایت دیگر» با هدف معرفی اندیشه‌های اقتصادی برخی از مشاهیر این عرصه در کنار برخی از متفکرانی است که در این حوزه تا پیش از این کمتر شناخته شده‌اند.
این کتاب به گفته نویسنده حاصل نگاهی گذرا به برخی تحولات اندیشه اقتصادی از قرون وسطی تا زمان معاصر است. بر این اساس کتاب با معرفی برخی تاملات توماس آگوئینی از متالهین دوران ساز مسیحی سده سیزدهم، درباره قیمت عادلانه شروع شده و با مباحث گری نورث اقتصاد دان مسحی معاصر درباره ارزش‌های ذهنی و قیمت‌های عینی به پایان می‌رسد.
متن این کتاب پیش از این در قالب مجموعه مقالاتی در فاصله سالهای ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۷ در روزنامه دنیای اقتصاد منتشر شده است.
دومین چاپ از این کتاب با قیمت۱۵ هزار تومان منتشر شده است.
کتاب «آزادسازی و عملکرد اقتصادی» نیز پژوهشی است درباره زمینه‌های نظری درباره زمینه‌های تجربه عملی دوگونه اقتصادی دولتی و خصوصی در کشورهای مختلف جهان و ایران.
این کتاب از سوی ناشر به عنوان کتاب مکمل کتاب «اندیشه آزادی» است که به صورت مشترک میان غنی‌نژاد و حسین عباسی و محمد طبیبیان نوتشه شده است و به بررسی علت ناکام ماندن پروژه آزادی ‌خواهی  در ایران معاصر از منظر اقتصاد سیاسی می‌پردازد. غنی‌نژاد در کتاب «آزادسازی و عملکرد اقتصادی» به بررسی میزان حضور دولت در اقتصاد و نتایج آن می‌پردازد.
این کتاب با پیشینه مفهوم آزاد سازی و جایگاه آن در ادبیات اقتصادی معاصر شروع می‌شود و پس از آن مبانی نظری آزاد‌سازی را بیان کرده و در ادامه به معرفی تجربه آزادسازی اقتصادی در برخی کشورهای می‌پردازد.
بررسی بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۸ و نظم اقتصادی در ایران پس از انقلاب اسلامی نیز از دیگر موضوعاتی است که در این کتاب مورد توجه قرار گرفته است.

افزودن دیدگاه جدید

تصویر امنیتی
نوشته عکس را در کادر زیر وارد کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎