چاپ دوم رهبری با تکیه بر نقاط قوت

چاپ دوم رهبری با تکیه بر نقاط قوت

متن اصلی کتاب «رهبری با تکیه بر نقاط قوت» توسط انتشارات برجسته گالوپ که چندان نیازی به معرفی ندارد، نخستین بار در سال ۲۰۰۹ میلادی منتشر و از آن زمان تا کنون بیش از یک میلیون نسخه از آن تنها در ایالات متحده به فروش رسیده‏است، و اقبال خوانندگان به آن را می‏توان از رتبه فروش کم نظیر آن در میان چند ده هزار کتاب حوزه مدیریت و راهبری در وبگاه آمازون به سادگی دریافت. این پژوهش نتیجه ۲۰ هزار مصاحبه مفصل با مدیران ارشد، مطالعه بیش از یک میلیون تیم های کاری و همچنین بهره مندی از نتایج پنجاه سال نظرسنجی سازمان گالوپ درباره موفق ترین و برجسته ترین رهبران دنیا و همچنین مطالعه  گروه پژوخشی بر روی بیش از ده هزار پیرو در سراسر جهان است.

این کتاب در واقع فصل مشترک حوزه‏های چهارگانه توانمندی در مدیریت، راهبری و رفتار سازمانی (اجرا، تاثیرگذاری، ایجاد روابط، و تفکر راهبردی)، و همچنین پاسخگویی و برآورده ساختن چهار نیاز اساسی پیروان (اعتماد، دلسوزی و شفقت، ثبات و امنیت، و امید)، از یک سو، و شاخه جدیدی از روانشناسی و جنبشی عظیم به نام «نقاط قوت» است. 

در این کتاب، ۳۴ نقطه قوت با حوزه‏های چهارگانه راهبری و مدیریت تلفیق شده و کاربرد نقاط قوت در هر یک از حوزه‏های مدیریت، و بهره‏بخشی کلّیِ آنها به حوزه‏های علمی راهبری و رفتار سازمانی با زبانی روشن و یک به یک توضیح داده می‏شود. در این کتاب، نویسنده پرفروش‏ترین کتاب مدیریت جهان، تام راث، و همچنین مشاور برجسته رهبری و مدیریت، بَری کانچی، نتایج سالها پژوهش سازمان گالوپ در این زمینه را آشکار می‏سازند.
مخاطبان این کتاب می‏تواند طیف وسیعی از خوانندگان را در برگیرد؛

از جمله دانشجویان و اساتید رشته‏های مدیریت و رفتار سازمانی، که محتوای کتاب حاضر می‏تواند مبنایی بسیار قوی برای مباحث نظری آنها فراهم نماید. از سوی دیگر، این کتاب می‏تواند راهنمای جامعی در حوزه عمل باشد. آنها که می‏خواهند سازمان، شرکت یا تیم خود را به بهترین نحو مدیریت و اداره نمایند، می‏توانند از رهنمودهای این کتاب برای شناخت نقاط قوت خود و دیگران استفاده نموده و با بهره‏گیری از این شناخت و بینش، به بهترین شکل از توانمندی‏های موجود کارکنان خود که به طور معمول کمتر حق انتخابی در پذیرش و به کارگیری آنها در مجموعه خود داشته‏اند، استفاده نمایند. این کتاب می‏تواند راهنمایی مفید و کاربردی به منظور بهره‏جستن از سرمایه‏های انسانی، که ارزشمندترین دارایی‏های یک سازمان به شمار می‏روند، باشد.

بر اساس یافته‏های راث و کانچی، این کتاب سه راه‌حل کلیدی برای اثربخشی بیشتر در رهبری به خوانندگان ارائه می‌ کند: شناخت نقاط قوت خود و سرمایه‌گذاری بر روی نقاط قوت دیگران، جذب و بهره‌مند شدن از افرادی با نقاط قوت لازم و مورد نظر در گروه، و در نهایت فهم و برآورده ساختن چهار نیاز اصلی کسانی که شما را به عنوان رهبر پذیرفته‌اند. رهبری بر اساس نقاط قوت که پر از پژوهش‌های تازه و ایده‌های عملی است، نقشه راه جدیدی را برای رهبریِ افراد به سوی آینده‌ای بهتر در اختیارتان قرار می‌دهد.

افزودن دیدگاه جدید

تصویر امنیتی
نوشته عکس را در کادر زیر وارد کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎