• الگوهای سفته بازی

  الگوهای سفته بازی

  برتران رونه
  نویسنده
  سهند ابراهیمی پور
  مترجم
  مهدی میرحسینی
  مترجم
       رفتار سرمایه‌گذاران و همچنین روش‌های مالی آنها از قواعدی پیروی می‌کند که گذشت زمان، لزوما و در همه حال آنها را تغییر نمی‌دهد. این مسئله یکی از موضوعات اصلی این کتاب است. مولف با تمهیداتی نظری و ارائه شواهدی تجربی کوشیده است اصولی استخراج کند که توانایی توضیح دادن پاره ای رفتارها را در بازار سفته‌بازی نشان دهد. موضوعات دیگری که در این کتاب بررسی می شود عبارتند از: فروش های کوتاه مدت، خرید اعتباری و اختیار معامله، و ارتباط اینها با هم؛ و سری‌های زمانی درازمدت در باب متغیر های مهمی چون شاخص های سهام و نرخ ورشکستگی. 
  Price۱۵۰,۰۰۰ ریال
  ۵
 • مشخصات کتاب
  شابک :
  ۹۷۸۶۰۰۷۱۰۶۳۲۷
  تعداد صفحات :
  ۰
  شماره چاپ :
  ۱
  قطع :
  رقعي
  مرور کتاب

  برای بسیاری از خوانندگان بحث ما پیرامون سیب نیوتون ممکن است بدیهی به نظر برسد. اگرچه با توجه به یک قیاس اقتصادی، به زودی در خواهیم یافت سوالات برخاسته از این قیاس، بسیار مهم هستند. فرض کنید در یک پنج شنبه معمولی، نزدیک به غروب، وزارت بازرگانی آمریکا نرخ های تورمی را منتشر کند که بالاتر از نرخ انتظاری بازار باشد (مثلا به جای ۱.۵ درصد، ۳.۵ درصد). صبح روز بعد شاخص داو جونز در ابتدای روز کاری ۵ درصد سقوط می کند. خوشبختانه تا بعد از ظهر این شاخص ۳ درصد رشد و سقوط روزانه را به ۲ درصد محدود می کند. این رویدادی بسیار ساده است اما، همچون مورد سیب نیوتون، می توان مراحل مختلفی را در نظر گرفت.

  ۱.       دریافت اطلاعات است. نمایه های تورمی نامناسب تحت ساختارهای اطلاعاتی گسترده ای مورد توجه سرمایه گذاران قرار می گیرد (سرخط خبرهای رویترز، اینترنت و غیره)، اما این مسئله قریب الوقوع است که ارتباطات داخلی میان تحلیل گران در بانکها و موسسات مالی نقشی حیاتی در نحوه تحلیل نهایی اطلاعات دارد. برای نمونه، می توان تصور کرد تصمیم فروش چند سهام دار عمده، سرمایه گذاران دیگر را به پیروی وامی دارد.

  ۲.       در صبح جمعه و پیش از باز شدن نمادها، متخصصانی که مسئول DOW30 هستند، سطح دستورهای فروش را که شب گذشته ارسال شده اند را در می یابند.آنها به منظور برقراری تعادل فروش و خرید مجبورند قیمتهایی را تعیین کنند که ۵ درصد کمتر از قیمت بسته شدن دیروز باشد.

  ۳.       سرمایه گذارانی که در روزها (یا هفته ها)ی گذشته اختیار معامله (خرید یا فروش) داشتند با نمایه های تورمی پیش بینی نشده خلع سلاح می شوند. روز انقضای اختیار معامله عموما جمعه در انتهای روز کاری است. آنها به منظور ارتقای موقعیتشان در بازار اختیار معامله، در آخرین ساعات روز خریدهای سنگینی کردند.

  نگاه ناشر

  «سفته بازی» و «دلالی» در ایران مفاهیمی منفی هستند و تصور عمومی این است که سفته باز و دلال، کلاهبردار هستند. حال آنکه سفته بازی و دلالی از کارکردهای اصلی و مهم بازار سرمایه هستند و همه خریداران و فروشندگان عملا در کار سفته بازی و دلالی اند. این کتاب، تکنیک های علمی حضور در بازار سرمایه را به خواننده می آموزد.

short_url: 
https://goo.gl/GS5atu
facebook_share: 
https://goo.gl/Bimn7e
twitter_share: 
https://goo.gl/q9C5WL
linkedin_share: 
https://goo.gl/Vu17Up
Rating: 
۵

دسته بندی موضوعی کتاب:

دسته بندی اصلی کتاب:

googleplus share: 
https://goo.gl/WZfuQA
pinterest share: 
https://goo.gl/5X7fd5

افزودن دیدگاه جدید

تصویر امنیتی
نوشته عکس را در کادر زیر وارد کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎