• رهبری ممتاز

  رهبری ممتاز

  برایان تریسی
  نویسنده
  پیتر چی
  نویسنده
  صالح سپهری فر
  مترجم
  این کتاب درباره نحوه رهبری کارکنان، در اوضاع و احوال جدید جهان است. ویژگی جهان امروز که آن را از جهان گذشته متمایز می کند این است که دستور آمرانه و عاری از عناصر اقناعی، کارساز نیست و چه بسا کارکنان از آن تبعیت نکنند. به باور نویسنده، بزرگ­ترین مانع در برابر خودانضباطی را باید تمایل طبیعی انسان به حرکت در مسیر راحت ­تر و به سمت کارهای زود بازده دانست. بیشتر مردم معمولاً به فکر یافتن سریع­ ترین و ساده­ ترین راه برای انجام کارها هستند و هیچ توجهی به نتایج ثانویه این قبیل اقدامات ندارند. تنها چیزی که می تواند در برابر این گرایش به فعالیت­های زودبازده بایستد، خودانضباطی و منشِ والاست که در این کتاب در مورد آنها صحبت شده است. 
  Price۱۴۰,۰۰۰ ریال
  ۴.۵
 • مشخصات کتاب
  شابک :
  ۹۷۸۶۰۰۷۱۰۶۴۱۹
  تعداد صفحات :
  ۰
  شماره چاپ :
  ۱
  قطع :
  رقعي
  مرور کتاب

  امروزه کارکنان سازمان‌ها ، با کارکنان چند دهه پیش به کلی فرق دارند و به همین دلیل، نیازمند سبک متفاوتی از رهبری هستیم. این کارکنان به مراتب مشکل پسندتر، پرتوقع تر، ناشکیباتر و خودخواه تر از هر دوره دیگری هستند.

  دیگر نمی توان همانند گذشته به کسی دستور داد تا کاری را انجام دهد. امروزه کارکنان بیش از هر زمان دیگر می خواهند در روند امور مشارکت داشته باشند. می خواهند در مورد کارهایی که قرار است به آنها سپرده شود با مدیر خود گفت وگو کرده و به طور مرتب، بازخوردهایی در مورد نحوه پیشرفت کار خود دریافت کنند.  می خواهند بدانند انجام یک کار مشخص، چه فایده ای برایشان دارد. امروزه کارکنان سازمان ها و به ویژه نخبگان هنگام جستجو برای یافتن یک شغل، به جای قبول بی‌چون و چرای شغل پیشنهادی، این سؤال را می پرسند که «چرا باید در این سازمان کار کنم؟» و در واقع به دنبال دلایل قانع‌کننده ای برای پذیرش آن شغل هستند.

  یکی از مهم ترین دلایلی که بسیاری از افراد دوست دارند در سازمان های مشخصی استخدام شوند، نوع رهبری در این سازمان ها است. اما به راستی رهبری چیست؟ دو تعریف رایج از رهبری وجود دارد که به ویژه برای تعریف رهبری در سازمان های مبتنی بر فعالیت اقتصادی بسیار کاربردی است. نخستین تعریف این است: «رهبری دستیابی به عملکردی فراتر از معمول از طریق به کارگیری افراد معمولی است.»  تعریف دیگر هم به این صورت است: «رهبری توانایی جذب گروهی از پیروان است.»

  امروزه دیگر می دانیم که جایگاه سازمانی یا پول و قدرت نمی تواند یک فرد را در جایگاه رهبری پایدار قرار دهد. در واقع هنگامی که افراد خودشان تصمیم می گیرند دنباله ‌رو رهبر مشخصی باشند و جهت دهی و توصیه های او را به کار بندند، این سبک از رهبری پدیدار می‌شود. به کلامی دیگر، این امکان پیروی داوطلبانه، مهم ترین ویژگی رهبران برجسته در دنیای امروز است.

  نگاه ناشر

  توصیه این کتاب به مدیران بنگا ها این است که به جای تحکم و رفتار آمرانه، بنگاه تحت مدیریت خود را رهبری کنند. منظور از رهبری هم ایجاد شوق برای کار آگاهانه است. یعنی مدیر باید کاری بکند که کارکنان بنگاه دقیقا بدانند چرا باید کارهایی بکنند و این کارها چه نتایج و عوایدی برای بنگاه دارد.

short_url: 
https://goo.gl/Q2cgtB
facebook_share: 
https://goo.gl/EZIRfS
twitter_share: 
https://goo.gl/N8QAwN
linkedin_share: 
https://goo.gl/r2mozj
Rating: 
۴.۵

دسته بندی موضوعی کتاب:

دسته بندی اصلی کتاب:

googleplus share: 
https://goo.gl/atkSvw
pinterest share: 
https://goo.gl/fbntF0

افزودن دیدگاه جدید

تصویر امنیتی
نوشته عکس را در کادر زیر وارد کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎