• مدیریت ریسک به زبان ساده

  مدیریت ریسک به زبان ساده

  توماس برگر
  توماس برگر
  نویسنده
  ورنر گلاسنر
  ورنر گلاسنر
  نویسنده
  شهرام امین ترابی
  شهرام امین ترابی
  مترجم
  کتاب مدیریت ریسک به زبان ساده در هشت فصل نوشته شده که ترجمه فارسی آن عینا مطابق نسخه زبان مبدا (آلمانی) انجام پذیرفته است. این کتاب پس از چاپ اول در اروپا به دلیل انعکاس فراوان در میان خوانندگان تجدید نظر و تکمیل شده و از سطوح مختلف تحلیل به توضیح مدیریت ریسک علمی، روش ها، چگونگی و کاربرد آن می پردازد. تاکید مولفان آن این است که ماهیت مدیریت ریسک چیزی بسیار فراتر از صرف رعایت دستورالعمل‌ها و مقررات کاری و یا داشتن برنامه برای وقایع ناگوار است. نویسندگان  کتاب با استفاده از تعداد زیادی از منابع مهم به همراه اصول مهم نظری در مدیریت ریسک، چارچوبی ملموس برای درک مفهوم مدیریت ریسک به وجود آورده اند. ولی برای اینکه مباحث بیش از حد ذهنی نباشند در فصول آخر چند مثال موردی آمده است که نشان می دهند چگونه مدیریت ریسک و مدیریت شرکت‌ها و بنگاههای اقتصادی (چه سود الویت اصلی آنها باشد یا نباشد) در عمل با یکدیگر مرتبط هستند.  مثالهای موردی کتاب، خوانندگان را با مباحث صرفا نظری تنها نمی گذارد و بلکه در عمل مثالها و طرح هایی برای اقدام در زمینه مدیریت ریسک ارائه می دهد. مطالب ارائه شده در وهله اول برای همه انواع شرکت ها (به خصوص شرکتهای پروژه محور)، بانک ها، بیمه ها، بورس و اوراق بهادار، بنگاه های اقتصادی خرد و کلان، موسسات سرمایه گذاری، اساتید و دانشجویان، دست اندر کاران بودجه بندی و دیگر علاقه مندان به امور مالی مفید می باشند. ولی تنها محدود به آنها نشده بلکه در وهله دوم خواننده می تواند با اندکی تعمیم، مباحث آن را در حوزه های دیگر نیز مورد استفاده قرار دهد. 
  Price۱۲۰,۰۰۰ ریال
  ۵
 • مشخصات کتاب
  شابک :
  ۹۷۸۶۰۰۸۵۹۱۳۴۴
  تعداد صفحات :
  ۰
  شماره چاپ :
  ۱
  قطع :
  رقعي
  مرور کتاب

  کتاب مدیریت ریسک به زبان ساده در هشت فصل نوشته شده که ترجمه فارسی آن عینا مطابق نسخه زبان مبدا (آلمانی) انجام پذیرفته است. این کتاب پس از چاپ اول در اروپا به دلیل انعکاس فراوان در میان خوانندگان تجدید نظر و تکمیل شده و از سطوح مختلف تحلیل به توضیح مدیریت ریسک علمی، روش ها، چگونگی و کاربرد آن می پردازد. تاکید مولفان آن این است که ماهیت مدیریت ریسک چیزی بسیار فراتر از صرف رعایت دستورالعمل‌ها و مقررات کاری و یا داشتن برنامه برای وقایع ناگوار است. نویسندگان  کتاب  با استفاده از تعداد زیادی از منابع مهم به همراه اصول مهم نظری در مدیریت ریسک، چارچوبی ملموس برای درک مفهوم مدیریت ریسک به وجود آورده اند. ولی برای اینکه مباحث بیش از حد ذهنی نباشند در فصول آخر چند مثال موردی آمده است که نشان می دهند؛ چگونه مدیریت ریسک و مدیریت شرکت‌ها و بنگاههای اقتصادی (چه سود الویت اصلی آنها باشد یا نباشد) در عمل با یکدیگر مرتبط هستند. دقیقا این مثالهای موردی یکی دیگر از نقاط قوت این کتاب می باشند چرا که خوانندگان را با مباحث صرفا نظری تنها نمی گذارد و بلکه در عمل مثالها و طرح هایی برای اقدام در زمینه مدیریت ریسک ارائه می دهد.

  مطالب ارائه شده در وهله اول برای همه انواع شرکت ها (به خصوص شرکتهای پروژه محور)، بانک ها، بیمه ها، بورس و اوراق بهادار، بنگاه های اقتصادی خرد و کلان، موسسات سرمایه گذاری، اساتید و دانشجویان، دست اندر کاران بودجه بندی و دیگر علاقه مندان به امور مالی مفید می باشند. ولی تنها محدود به آنها نشده بلکه در وهله دوم خواننده می تواند با اندکی تعمیم، مباحث آن را در حوزه های دیگر نیز مورد استفاده قرار دهد. به طور خلاصه فراگیری تکنیک ها، تاکتیک ها و روشهای محاسباتی ارائه شده شما را در موارد ذیل یاری می رساند:

  مدیریت ریسک علمی، وظایف هسته‌ای و مرکزی شرکت اعم از "سنجش واقعی سودهای" مورد انتظار از یک طرف، و از طرف دیگر ریسک‌ها و خطرات محتمل آن سود ها را در هنگام تصمیم‌گیری‌های مهم و حیاتی شرکت به طور علمی پشتیبانی می نماید. مدیریت ریسک خود سبب اجتناب از بحران ‌می‌شود، پرداخت دیون و تامین هزینه‌ها را تضمین ‌می‌کند، و کمک ‌می‌نماید گزینه‌های مختلف در هنگام سرمایه‌گذاری شناسایی و درباره ریسک‌های یک پروژه قبل پذیرفتن و اجرای آن قضاوت منطقی صورت پذیرد و لذا از ضرر و زیان یا ورشکستگی جلوگیری گردد. به خصوص مدیریت ریسک نقشی مرکزی در موفقیت شرکت به هنگام تغییرات غیر قابل پیش‌بینی در عرصه‌های مختلف اقتصادی و تجاری ایفا می کند.

  نگاه ناشر
short_url: 
https://goo.gl/2DOXMO
facebook_share: 
https://goo.gl/v7hvuo
twitter_share: 
https://goo.gl/BYNi9z
linkedin_share: 
https://goo.gl/V9CZYC
Rating: 
۵

دسته بندی موضوعی کتاب:

دسته بندی اصلی کتاب:

googleplus share: 
https://goo.gl/CFy92n
pinterest share: 
https://goo.gl/NNGE0u

افزودن دیدگاه جدید

تصویر امنیتی
نوشته عکس را در کادر زیر وارد کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎