فهرست نامزدهای جایزه انجمن سلطنتی وینتون منتشر شد

فهرست نامزدهای جایزه انجمن سلطنتی وینتون منتشر شد
در این فهرست که به تازگی توسط هیئت داوران در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته از ۶ کتاب و ۶ نویسنده نام برده شده است.
این آثار با داوری ایان استوارت ریاضیدان، آدام رادفورد مجری و کارشناس برنامه‌های علمی رادیو ۴، کریشنا گور مورفی نویسنده کتاب‌های علمی و دکتر جو شین مهندس برق و سارا واترز رمان نویس انتخاب و  معرفی شده است.
در فهرست اولیه این جایزه ۲۵ هزار یورویی که قرار است برگزیده خود را روز ۲۴ سپتامبر به مخاطبان این جایزه و علاقمندان به کتاب‌های علمی معرفی کند از ۶ اثر نام برده شده که آنها را مرور می کنیم:
مردانی که متوقف نمی‌شوند نوشته دیوید آدام یکی از این آثار است که توسط نشر پیکادور منتشر شده است. این اثر مطالعه و تحقیقی است که درباره اختلال وسواسی جبری است که در قالب کتاب منتشر شده است.
زندگی بازتاب و انعکاسی از اعداد است به قلم الکس بیلوس به رشته تحریر در آمده است. انتشارات بلومزبری آن را منتشر کرده است. بیلوس در اینن اثر زندگی ییک ریاضی دان و ساختارهای فکری او را با مخاطب در میان می‌گذارد.
فیزیک عالی در آزمایشگاهی به بزرگی جهان اثر جان باترورث یکی دیگر از نامزدهای این جایززه است. این اثر توسط نشر هدلاین چاپ شده و مروری بر فعالیت ۸ هزار مهندس و فیزیکدان در اجرای یک پروژه را به تصویر می‌کشد.
بزرگترین راز زندگی، داستان کدها و رمزهای ژنتیکی نوشته ماتیو کوب هم نامزد دریافت جایزه ۲۵ هزار یورویی است. این اثر به بررسی زندگی انسان چگونگی طول عمرر او و کشف معنای زندگی می پردازد.
لبه زندگی، زیست شناسی کوانتومی به قلم مشتررک جیم الخلیل و مک فادنر از دیگر آثار راه یافته ه این دوره است که نشر بانتام پرس آن را منتشر رکرده است. در این اثر مجموعه مقالاتی ارزشمند درباره زیست شاسی می خوانید.
و در آخر از کتاب ماجراجویی در قلب سیاره نوشته گیآ وینس  نام رده شده که نتیجه تحقیقی درباره سیاره زمین  یک دوره زمین شناسی را در دل خود دارد.
به گفته سارا واترز قرار است به زودی از جمع این افراد یک نفر به عنوان نفر برگزیده از سوی هئیت داوران انتخاب و معرفی شد.
جایزه ۲۵ هزار یورویی جایزه انجمن سلطنتی وینتون روز ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵ برگزیده خود را به دوستداران و مخاطبان کتاب‌های علمی معرفی می کند.
منبع: مهر

افزودن دیدگاه جدید

تصویر امنیتی
نوشته عکس را در کادر زیر وارد کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎