اقتصادنیوز از فروش موفق می نویسد

اقتصادنیوز از فروش موفق می نویسد
به گزارش اقتصادنیوز، چندین سال پیش، یک شرکت بزرگ بیمه با هزاران نماینده فروش در سراسر ایالات متحده تصمیم گرفت میزان درستی قانون ۲۰/۸۰ در زمینه درآمد و فروش خود را مورد ارزیابی قرار دهد. این شرکت به وسیله رایانه به تحلیل آماری داده‌های مربوط به فروش و درآمد خود پرداخت. نتیجه به دست آمده درستی قانون ۲۰/۸۰ برای این شرکت را ثابت می‌کرد. در واقع ۲۰ درصد از نمایندگان فروش این شرکت بیمه، ۸۰ درصد از مجموع بیمه‌نامه‌ها را می‌فروختند.

بر اساس قانون معروف  ۲۰/۸۰ یا‌‌ همان اصل پارتو، ۸۰ درصد از فروش توسط ۲۰ درصد از فروشندگان به انجام می‌رسد. همچنین این بدان معناست که ۲۰ درصد از فروش توسط ۸۰ درصد باقیمانده از فروشندگان صورت می‌گیرد.

مدیران این شرکت در گام بعد، به بررسی درستی این قانون در زمینه درآمد سالیانه پرداختند. باز هم مشخص شد که ۲۰ درصد نمایندگان فروش بیمه به طور متوسط ۱۶ برابر بیشتر از ۸۰ درصد باقیمانده درآمد داشتند.

آیا این بدان معناست که ۲۰ درصد بر‌تر، ۱۶ برابر بهتر، هوشمند‌تر و یا شایسته‌تر از ۸۰ درصد پایین‌تر بودند؟ پاسخ این پرسش روشن است: امکان ندارد که یک نفر ۱۶ برابر بهتر یا هوشمند‌تر از کسی دیگر باشد. در واقع افراد در برخی موارد ممکن است اندکی بهتر از بقیه باشند.

فروش موفق دربردارنده ظرافت‌های خاصی است که برخی از آنها به دنیای درون فردی و ویژگی‌های فروشنده و برخی دیگر به نحوه تعامل و ارتباط او با خریدار و نیز شناخت ویژگی‌های عمومی بازار مربوط می‌شود. با اینکه بسیاری از این ظرافت‌ها را می‌توان از طریق دانش روان‎شناسی و نیز جامعه-‌شناسی بازشناخت، اما برخی دیگر از آنها نیز فقط با تجربه مستقیم حاصل می‌شوند.

همچنین تاکید برایان تریسی بر رشد فردی و تقویت دنیای درونی در این کتاب می‌تواند خواننده را به سوی هر چه غنی‌تر ساختن ابعاد شخصیتی و منش خود سوق دهد؛ پیشرفتی که بی‌تردید نتایج آن به مراتب فرا‌تر از موفقیت اقتصادی و کسب درآمد بیشتر خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید

تصویر امنیتی
نوشته عکس را در کادر زیر وارد کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎