قره العین تاریخی اصلاح می شود

قره العین تاریخی اصلاح می شود
با توجه به این که تا کنون تحقیق جامع و عاری از تعصبی که دربرگیرندۀ تمامی وقایعِ سرگذشت این شخص باشد انجام نشده است، نگارنده کتاب یعنی، مهدی نور محمدی بر آن شده تا با بهره ‌گیری از کتب تاریخی (موافق و مخالف) و اسناد نویافته، چهرۀ واقعی او را ترسیم نماید.
در کتاب قره العین: زندگی، عقیده و مرگ، نوشته مهدی نورمحمدی که کامل ترین و جامع ترین اثر در خصوص قرة العین محسوب می‌ شود، علاوه بر شرح حال، اشعار وی نیز به چاپ رسیده و با توجه به اسناد متقن اثبات گردیده که شعر «گر به تو افتدم نظر چهره به چهره رو به رو» به طور قطع و یقین از طاهرای کاشی است و سرودۀ طاهرۀ قرة العین نمی ‌باشد.
همچنین با دلایل غیر قابل انکار ثابت گردیده است که نقاشی‌ ای که مادام دیولافوآ در کتاب خود به چاپ رسانده، به طور قطع و یقین، تصویر قرة العین نیست، چون دیولافوآ ۳۰ سال بعد از کشته شدن قره العین وارد ایران شده و نقاشی یاد شده به هیچ وجه نمی‌-تواند مربوط به قره العین باشد.
از ویژگی ‌های این کتاب، تحلیل و جمع ‌بندی نهایی است که با عنوان «سخن پایانی» در آخر سرگذشت قرة العین به چاپ رسیده است. یکی از موارد مهم این نتیجه ‌گیری، اثبات وابسته نبودن او به بهائیت است.
کتاب قره العین: زندگی، عقیده و مرگ، نوشته مهدی نورمحمدی، نشر انتشارات علمی با تعداد ۲۷۴ صفحه و  قیمت ۳۵  هزار تومان به تازگی چاپ شده است.
منبع: فرهنگ امروز

افزودن دیدگاه جدید

تصویر امنیتی
نوشته عکس را در کادر زیر وارد کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎